Brighton Divisions 2018/19

Brighton Full Mixed – Division I

Steyning Phoenix

Homestead

Hassocks

Brighton Bats

Hassocks 2

Nondescripts

Littlehampton


Brighton Full Mixed – Division II

Lancing

Stanford Penguins

Lewes

Forest

Arcadians


Brighton Full Mens – Division I

Club Foot

Homestead

Hassocks

Nondescripts

Horsham Arun

Crawley


Brighton Full Mens – Division II

Brighton Bats

Stanford Penguins

Homestead 2

Arctic Spas

Forest

Littlehampton


Brighton Ladies Combi – Division I

Hassocks

Brighton Bats

Hassocks 2

Stanford Penguins


Brighton Mixed Combi – Division I

Brighton Bats

Hassocks

Hassocks 2

Lancing


Brighton Mixed Combi – Division II

Southover

Forest

Lewes

Stanford Penguins


Brighton Mens Combi – Division I

Hassocks

Club Foot

Arctic Spas

Littlehampton

Lindfield


Brighton Mens Combi – Division II

Brighton Bats

Crawley

Lewes

Homestead

Stanford Penguins


Brighton Mens Combi – Division III

Stanford Penguins 2

Brighton Bats 2

Longhill

Virgin Brighton

David Lloyd

Storrington

 

Worthing Divisions – 2018/19

Worthing Mens – Division I

(Due to the duplication of teams and the size of the division, I am suggesting each team plays each other once. I will arrange the fixtures so each team plays 3 at home and 3 away. If you are unhappy with this plan, let me know and I’ll happily go with the majority.)

Littlehampton

Homestead

Littlehampton 2

Homestead 2

Forest

Juniors

West Worthing


Worthing Ladies Combi – Division I

Littlehampton

Chi Wing

Forest

Lancing


Worthing Mixed Combi – Division I

Littlehampton

Steyning Phoenix

Nondescripts

Forest


Worthing Mixed Combi – Division II

Homestead

Chi Wing

Southwater

Lancing


Worthing Mixed Combi – Division III

David Lloyd

Middleton

West Worthing

Arcadians

Juniors


Worthing Mens Combi – Division I

Littlehampton

Littlehampton 2

Arcadians

Bognor

Club Foot

Stanford Penguins

IMPORTANT – Worthing and Brighton Fixtures meeting

The joint Worthing and Brighton fixtures meeting will be held at Portslade Leisure Centre in the balcony bar area between 7.30pm and 9.30pm on Wednesday 12th September.

Please could you all ensure that at least one person attends from your club. This is the one meeting where we would really appreciate full attendance in order to keep the leagues running smoothly.

Thank you!

 

Brighton Winners – 2017/18

Brighton Mixed – Division I

Winners: Steyning Castle

Relegated: Lancing

Top male player: Andrew Brownlie (Steyning Castle)

Top female player: Hannah Seagraves (Steyning Castle)

Brighton Mixed – Division II

Winners/promoted: Hassocks 2

Top male player: Gary Gray (Stanford Penguins)

Top female player: Liz Gillespie (Hassocks 2)

 

Brighton Men’s – Division I

Winners: Club Foot

Relegated: Brighton Bats

Top player: Ed Thorn (Homestead)

Brighton Men’s – Division II

Winners: Crawley

Top players: Pierre-Alain Ruffie/Dominic Leppard (Crawley)

 

Brighton Ladies – Division I

Winners: Steyning Castle

Top player: Sara Foster (Steyning Castle)

 

Brighton Mixed Combi – Division I

Winners: Brighton Bats

Top male player: Simon Hemsley (Hassocks 2)

Top female player: Adelaida Roldan Garcia (Brighton Bats)

 

Brighton Men’s Combi – Division I

Winners: Steyning Castle

Relegated: Virgin Brighton

Top player: Andrew Brownlie (Steyning Castle)

Brighton Men’s Combi – Division II

Winners/promoted: Littlehampton

Top player: Josh Barnes (Littlehampton)

Worthing Winners – 2017/18

Worthing Mixed – Division I

Winners: Steyning Castle

Top male player: Phil Fossey (Steyning Castle)

Top female player: Hannah Seagraves (Steyning Castle)

 

Worthing Men’s – Division I

Winners: Littlehampton

Relegated: Littlehampton 2

Top player: Mark De Arriba Smith

Worthing Men’s – Division II

Winners/promoted: Homestead 2

Top player: Simon Richards (West Worthing)

 

Worthing Ladies – Division I

Winners: Nondescripts

Top player: Linda Park (Nondescripts)

 

Worthing Mixed Combi – Division I

Winners: Littlehampton

Relegated: Homestead

Top male player: Chris Jones

Top female player: Elissa Seddon

Worthing Mixed Combi – Division II

Winners/promoted: Forest

Top male player: Daniel Lambert (Chi Wing)

Top female player: Suzanne Warner (Chi Wing)

 

Worthing Men’s Combi – Division I

Winners: Littlehampton

Top player: Mark De Arriba Smith

Brighton Divisions 2016/17

Mixed Division I

Hassocks

Club Foot

Steyning

Homestead

Lancing

Virgin


Mixed Division II

Forest

Chelwood Gate

Lewes

Arcadians

Brighton Bats

Stanford Penguins


Men’s Division I

Crawley

Nondescripts

Hassocks

Club Foot

Homestead 1

Lindfield

Horsham Arun


Men’s Division II

Arctic Spas

Brighton Bats

Homestead 2

Forest

Stanford Penguins


Mixed Combi Division I

Hassocks

Stanford Penguins

Lancing

Lindfield


Mixed Combi Division II

Forest

Southover

Virgin

Steyning

Brighton Bats


Men’s Combi Division I

Arctic Spas 1

Hassocks

Virgin

Arctic Spas 2


Men’s Combi Division II

Lewes

Brighton Bats

Club Foot

Crawley

Worthing Divisions 2016/17

Mixed Division I

Nondescripts

Steyning

Bognor

Lancing

Forest

Juniors


Men’s Division I

Bognor

Littlehampton 1

Club Foot

Homestead 1


Men’s Division II

Juniors

Littlehampton 2

West Worthing

Forest

Homestead 2


Ladies’ Combi Division I

Nondescripts

Lancing

Bognor

Virgin

Steyning


Ladies Combi Division II

Forest

Littlehampton

Stanford Penguins

Brighton Bats


Mixed Combi Division I

Bognor

Littlehampton

Steyning

Homestead

Club Foot


Mixed Combi Division II

David Lloyd

Lancing

Arcadians

West Worthing

Middleton

Southwater


Men’s Combi Division I

Littlehampton 1

Bognor

Arcadians

Lancing Manor

Littlehampton 2

Stanford Penguins